Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
31 wiadomości Opcje
123
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
Ten post był aktualizowany .

Multi Forum — zasady korzystania / regulamin i informacje o forum

 • Co to jest Multi forum? Multi forum to darmowe forum wielotematyczne należące do serwisu Nabble.com. * Nabble — polityka prywatności.
 • Czy korzystanie z forum jest bezpłatne? Tak, korzystanie z forum jest bezpłatne. 
 • Niekomercyjny charakter forum: Multi forum nie ma charakteru komercyjnego, administratorzy i moderatorzy nie czerpią z forum korzyści materialnych.  
 • Do czego służy forum? Forum służy do rozmawiania, dyskutowania, wymieniania się poglądami na dowolne tematy. 
 • Kto może korzystać z forum?  Zapraszamy każdego, kogo stać na kulturalną wymianę zdań, opinii i poglądów :)
 • Rejestracja na forum:  Rejestracja na forum zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga podawania czułych danych osobowych. Podczas rejestracji wystarczy wpisać adres E-mail, wymyślić sobie hasło, nick i to wszystko. Do rejestracji na forum najlepiej używać skrzynek mailowych Gmail.
  • Pisanie bez rejestracji: Na forum udostępnione jest również pisanie bez rejestracji.  Jeśli preferujesz taką formę pisania, to nie ma żadnego problemu.  Jednak rejestrując się, otrzymasz wiele dodatkowych opcji, takich, jak: 
   • cytowanie tekstu, 
   • pogrubienie, pochylenie testu,
   • możliwość dodawania emotikonów, 
   •  możliwość dodawania filmów czy obrazków bezpośrednio z komputera,
   • po rejestracji nie trzeba podczas pisania przepisywać kodu obrazkowego czy przechodzić testu antybotowego,
   • rejestracja daje możliwość wyłączenia wskaźnika online (zielonej lampki),
   •  możliwość zmiany awatara, nicku, 
   •  powiadomienia na adres mailowy (o odpowiedziach na Twoje posty lub o usuniętych postach),
   • możliwość dodania sygnaturki (tekstu, który będzie widoczny pod każdym Twoim komentarzem). 


 Zasady pisania na forum 

1. Co jest dozwolone na Multi forum? (prawa użytkownika)

1.1. Pisanie na forum: Użytkownik forum ma prawo zakładać nowe wątki, odpisywać na istniejące już tematy i komentarze (nie dotyczy to użytkowników zbanowanych).
1.2. Dowolna tematyka wątków, wolność słowa: Użytkownik forum może poruszać dowolne, różnorodne tematy, dyskutować na każdy nawet kontrowersyjny temat, przedstawiać własny punkt widzenia,  swoje poglądy polityczne i religijne (ale oczywiście zgodnie z zasadami obowiązującymi na tym forum i szacunkiem dla współrozmówcy; szczegóły poniżej).
1.3. Pisanie na tablicy głównej i w działach tematycznych: Użytkownik forum ma prawo pisać i zakładać dowolne tematy na tablicy głównej forum, jak i w działach tematycznych. Nie ma obowiązku zakładania postów w wyznaczonych działach tematycznych, ale jest to bardzo mile widziane, ponieważ zmniejsza prace moderatorów. Moderatorzy i tak porządkują wątki i przenoszą je do działów tematycznych — każdego, pierwszego dnia miesiąca (tylko i wyłącznie).
1.4. Zgłoszenia komentarzy i postów łamiących zasady forum: Użytkownik forum może zgłosić treści łamiące zasady forum (np, treści napastliwe, obraźliwe itp.). Zgłaszamy w tym wątku <<--
1.5. Skargi i odwołania: Każdy użytkownik ma prawo odwołać się od decyzji moderatora i administratora.
1.6. Propozycje i pomysły dotyczące forum: Masz prawo przedstawiać własne pomysły i propozycje dotyczące forum (w dziale administracyjnym).
1.7. Zwroty grzecznościowe: Na forum można zwracać się do innych użytkowników per "Ty". Nie ma obowiązku używania zwrotów grzecznościowych Pan/Pani.


2. Co jest zabronione na Multi forum? (o czym warto pamiętać?)
Pamiętaj o tym, że forum służy przede wszystkim do rozmów, dyskusji i nawet mając całkowicie odmienne zdanie, poglądy, można rozmawiać na każdy temat w miarę spokojnie — bez obrażania się nawzajem. Własne zdanie podczas dyskusji jest jak najbardziej wskazane, natomiast:

Na forum zabronione jest:


2.1. Obrażanie, poniżanie: Zakazane jest obrażanie, poniżanie, upokarzanie, znieważanie innych użytkowników — otwarcie poprzez inwektywy lub poprzez inne zawoalowane formy obniżania wartości współrozmówcy. Na forum nie tolerujemy postów i komentarzy napastliwych i agresywnych. Zakazane są również groźby karalne, nękanie, prowokowanie do kłótni, działania na niekorzyść forum i jego użytkowników. Pamiętaj: na forum komentujemy poruszany temat, a nie autora tematu.
2.2. Wulgaryzmy i treści obraźliwe: Na forum nie wolno używać słownictwa powszechnie uważanego za wulgarne i obraźliwe. Dotyczy to również nicków, awatarów, podpisów i wstawianej na forum grafiki. Czyli ogólnie wszelkie wulgarne treści są zakazane.
2.3. Treści nielegalne oraz łamiące dobre obyczaje: Na forum zakazane jest umieszczanie treści (postów, komentarzy, grafiki, obrazków) niezgodnych z polskim i amerykańskim prawem. Dotyczy to również wszelkich linków prowadzących do takich stron. Nie wolno zamieszczać również treści i  linków prowadzących do stron xxx oraz łamiących dobre obyczaje.

2.4.  Spamowanie, treści reklamowe. Na forum nie wolno zamieszczać spamu i treści reklamowych.
2.5. Oczernianie, dane osobowe, niesprawdzone informacje:  Na forum nie wolno publikować danych osobowych oraz niesprawdzonych informacji o innych użytkownikach. Chodzi o informacje pochodzące ze świata realnego, jak i tego forumowego. Niestety jest to dość popularne na forum, gdy na przykład przypisujemy jakiś anonimowy nick innej osobie. Lepiej to wygląda i jest dozwolone, gdy ktoś napisze: "Ten anonimowy nick przypomina mi takiego i takiego forumowicza" niż: "Ten anonimowy nick to na pewno, na 100% forumowicz ten i ten". Pamiętaj, że wielu ludzi pisze podobnie :).  Zabronione jest również wyzywanie ludzi od komunistów (jeśli sobie tego nie życzą i jeśli nie uważają się za komunistów). Podobnie zabronione jest nazywanie tego forum komunistycznym itp.
2.6.  Krytykowanie i podważanie decyzji moderatora na forum ogólnym: Jeśli masz wątpliwości co do dedycji moderatora lub administratora — złóż odwołanie.
2.7. Podszywanie się: Na forum zabronione jest podszywanie się pod inne osoby, innych użytkowników forum np. poprzez stosowanie takich samych czy podobnych nicków lub awatarów.
2.8. Łamanie praw autorskich:  Szanuj własność intelektualną, prawa autorskie. Jeśli wklejasz fragmenty cudzych tekstów, to pamiętaj o oznaczeniu ich cudzysłowem lub np. pochyleniem tekstu. Warto też dodać link do cytowanej treści.
2.9. Mowa nienawiści, dyskryminacja: Na forum zabronione są wszelkie treści dyskryminujące i obrażające ludzi ze względu na ich pochodzenie, wiarę, poglądy itp. 


multi forum

Zasady dla moderatorów i administratorów 

O czym powinien pamiętać moderator?

 • Dobry moderator i administrator nie wykorzystuje swoich uprawnień do załatwiania prywatnych spraw i porachunków.
 • Traktuje równo wszystkich użytkowników forum.
 • Nie wdaje się w konflikty, nie daje się sprowokować.
 • Powinien być: dyplomatyczny, sprawiedliwy, odporny na krytykę (umieć przyjmować krytykę), musi być przygotowany i zdolny do oficjalnego upomnienia użytkownika.

3. Prawa i obowiązki moderatorów:

3.1. Przenoszenie do kosza: Moderatorzy mają prawo przenosić do kosza wątki i komentarze łamiące zasady forum. Mogą również zamykać wątki przeniesione do kosza.
3.2. Upominanie, przypominanie: Maja prawo upominać użytkowników niestosujących się do zasad forum (przypominać im o zasadach panujących na forum).
3.3. Edytowanie, banowanie, kasowanie: Administrator forum może dodatkowo edytować wątki i komentarze użytkowników łamiących zasady forum np. moderować fragmenty napastliwe i wulgarne. W przypadku nagminnego, powtarzalnego łamania zasad forum, administrator ma prawo kasować komentarze i banować takiego użytkownika bez ostrzeżenia.
3.4. Reakcja na krytykę: Moderatorzy mają prawo przenosić do kosza komentarze, które podważają i krytykują decyzje moderatorskie lub krytykują moderatorów i administratorów na forum ogólnym. Jeśli nie zgadzasz się z jakąś decyzją moderatora, to zawsze możesz odwołać się od jego decyzji.
3.5. Prawo do szacunku: Moderatorzy na forum wykonują bardzo niewdzięczną pracę dla dobra forum. Nie czerpią z tego tytułu korzyści materialnych, dlatego zasługują jak najbardziej na szacunek i mają prawo przenosić wszelkie obrażające czy poniżające ich komentarze do kosza. 
3.6. Znajomość zasad forum i stosowanie się do nich: Moderatorzy mają obowiązek znać zasady forum i stosować się do nich.
3.7. Wątki organizacyjne: Moderatorzy mają obowiązek przed założeniem dodatkowego wątku czy działu organizacyjnego skonsultować swój pomysł z administratorem forum. Pomysły nowych wątków moderatorskich przedstawiamy w dziale organizacyjnym.
3.8 Kosz: Moderatorzy i administratorzy opróżniają kosz raz w tygodniu (w każdy poniedziałek), kosz nie jest działem dyskusyjnym.


PS. Powyższe zasady obowiązują od 26 marca 2018 roku. Uwaga (ostrzeżenie dla wrażliwych): 

Na forum zaglądają różni ludzie — od kulturalnych do nieprzebierających w słowach (nie zawsze na forum jest moderator, który może dopilnować porządku). Dlatego proszę uważać na siebie ;)Miłość

PS. Część regulaminu dotyczącą miłości postaram się dodać w późniejszym terminie... ;)
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

Marianna Ruda
Szu..Dziekuje.Przeczytane, zapamietane,do stosowania..:) Co z ta miloscia..bo mialam sie juz nie zakochowac a tu masz...serce nie sluga:)) dobrego i zasluzonego poniedzialku po pracujacej  forumowej niedzieli...PS.obowiazuje od dzis? Bo moze cos przeskrobalam wczoraj?;))
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

Marianna Ruda
Dobrej nocy:)
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
Dobrej nocy Lwiczko, jeśli coś przeskrobałaś, to pamiętaj, że miłość nam wszystko wybaczy ;)

Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

da®®io
w pkt 3.6 wkradł się błąd linijka ps.
" Powyższe zasady obrazują - powinno byc " obowiązują "
ps. masz pocztę i tam sa moje uwagi
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
da®®io napisał/a
w pkt 3.6 wkradł się błąd linijka ps.
" Powyższe zasady obrazują - powinno byc " obowiązują "
ps. masz pocztę i tam sa moje uwagi
Już poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi. Zaraz przeczytam maila.
Wszelkie uwagi i propozycje dotyczące regulaminu forum można składać również bezpośrednio w tym wątku.
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

czytelnik
Mam dla Ciebie Szuwar propozycję: daj publicznie słowo honoru, że będziesz przestrzegał własnego regulaminu i wyrzucał do kosza wszystkie posty łamiące Twój własny regulamin.
Głównie chodzi o punkty 2.1, 2.5 i 2.9, bo to są punkty, które są bez przerwy łamane przez stałych oraz zalogowanych uczestników tego forum.

Albo dopisz kolejny punkt, że obrażać, poniżać, upokarzać, znieważać, komentować autorów tematów, używać wulgaryzmów, oczerniać, publikować niesprawdzone informacje o innych użytkownikach, dyskryminować i obrażać ludzi ze względu na ich wiarę, poglądy itp. mogą bezkarnie stali bywalcy tego forum, tak jak robili to codziennie dotychczas, a zabronione jest to tylko dla tych forumowiczów, którzy nie kumplują się z Tobą i Twoim przybocznym.

To jak będzie? Dasz słowo honoru? :)
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

da®®io
czytelniku, każdy regulamin można wyśmiać i wyszydzić, ale nie da się ukryć, że są to " dokumenty " porządkujące i normalizujące zachowanie się i poruszanie po forum-zwróć uwagę, że zaczyna tutaj przybywać piszących ludzi i z tego powodu konfliktowe sytuacje pomiędzy interlokutatorami będą musiały być regulowane na podstawie tego typu rozporzadzeń
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
W odpowiedzi na pojawiła się wiadomość opublikowana przez czytelnik
czytelnik napisał/a
Mam dla Ciebie Szuwar propozycję: daj publicznie słowo honoru, że będziesz przestrzegał własnego regulaminu i wyrzucał do kosza wszystkie posty łamiące Twój własny regulamin.
Oczywiście, już biegnę dać Ci słowo honoru, ale pod warunkiem, że każdy użytkownik forum (łącznie oczywiście z Tobą) złoży podobne słowo honoru...

Bez żartów: A tak poważniej, to jesteśmy na forum, a nie na ślubnym kobiercu i nikt (zaczynając od administratora, a kończąc na użytkowniku), nie musi składać tutaj żadnej przysięgi czy szafować słowem honoru. Wystarczy się starać przestrzegać tego prostego regulaminu, który opiera się dwóch zasadach: wolności słowa i wzajemnym szacunku.Przecież oprócz tego, że jestem administratorem forum, autorem regulaminu, to jestem również użytkownikiem forum i człowiekiem, któremu może zdarzyć się chwila słabości i złamanie regulaminu. Dlatego za absurd uważam Twoją propozycję skierowaną do mnie, abym dawał Ci słowo honoru...

Oczywiste jest, że regulamin dotyczy wszystkich na forum, również mnie. Jeśli uważasz, że któryś z moich komentarzy czy wątków łamie (od 26 marca) zasady forum, to masz prawo zgłosić łamanie zasad w odpowiednim dziale.

Poza tym, kto jak kto, ale nieskromnie uważam, że jestem jednym z nielicznych użytkowników, którzy częściej komentują poruszany temat niż autora tematu. Nie jestem też bezkrytyczny wobec siebie, czego dowodem może być wymoderowanie w kilku przypadkach nawet samego siebie <<-- ;)
czytelnik napisał/a
Głównie chodzi o punkty 2.1, 2.5 i 2.9, bo to są punkty, które są bez przerwy łamane przez stałych oraz zalogowanych uczestników tego forum.

Albo dopisz kolejny punkt, że obrażać, poniżać, upokarzać, znieważać, komentować autorów tematów, używać wulgaryzmów, oczerniać, publikować niesprawdzone informacje o innych użytkownikach, dyskryminować i obrażać ludzi ze względu na ich wiarę, poglądy itp. mogą bezkarnie stali bywalcy tego forum, tak jak robili to codziennie dotychczas, a zabronione jest to tylko dla tych forumowiczów, którzy nie kumplują się z Tobą i Twoim przybocznym.
Z moich obserwacji wynika, że regulamin, zasady dobrego wychowania, normy etyczne, łamią na tym forum najczęściej wchodzące tutaj wielonicki — alianci, którzy co chwile podpisują się innym nickiem. Wchodzą tutaj tylko po to, żeby mieszać, obrażać, obniżać wartość użytkowników forum, jak i całego forum.  Sporo w koszu jest agresywnych i wulgarnych komentarzy podobnych do tego:

To powyżej, to tylko część agresywnych, chamskich i wulgarnych komentarzy, które można znaleźć w koszu. Kto je pisze? Stali bywalcy tego forum, którzy podpisują się rozpoznawalnym nickiem? Może ja tworze takie treści? Dario, Wenus, Perełka, Lwiczka? Oczywiście, że NIE i bardzo dobrze zdajesz sobie z tego sprawę!

czytelnik napisał/a
Mam dla Ciebie Szuwar propozycję:
czytelnik napisał/a
To jak będzie? Dasz słowo honoru? :)
Także odrzucam Twoją absurdalną propozycję. Informuję Cię przy okazji, że w tym wątku nie składamy propozycji autorowi, nie komentujemy autora, tylko regulamin. Składamy merytoryczne propozycje i pomysły dotyczące regulaminu. Zgodnie z punktem 2.1. regulaminu: "Pamiętaj: na forum komentujemy poruszany temat, a nie autora tematu." 
Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

czytelnik
Nie udawaj, jak to masz w zwyczaju, że nie zrozumiałeś niewygodnego tematu.
Ja oczywiście mogę Ci dać słowo, że będę wyrzucał do kosza wszystkich łamiących regulamin ale najpierw musisz mi nadać takie uprawnienia. Nadasz?
A w moim poście chodziło o to, żebyś zachował się jak mężczyzna i uczciwy człowiek, czyli skoro sam ustaliłeś pewne zasady, to powinieneś się ich trzymać, czyli jeśli wymienione przez Ciebie osoby będą naruszały regulamin, a one właśnie robią to najczęściej, a w zasadzie nic innego nie robią, tylko naruszają, to żebyś wyrzucał do kosza ich posty.
O to chodzi, a nie o to, żeby wszyscy przestrzegali zasad, bo wiadomo, że te osoby nie będą tego robić, gdyż jest to sprzeczne z ich naturą i wychowaniem:)
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

da®®io
a może niech prowokacyjne trolle  anonimy pisza od razu w koszu, a Moderacja oceni to i ewentualnie przeniesie na tablicę jako tresci bardziej wartosciowe
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

prowokacyjny troll anonim
* a może niech prowokacyjne trolle  anonimy pisza od razu w koszu, a Moderacja oceni to i ewentualnie przeniesie na tablicę jako tresci bardziej wartosciowe

To bardzo dobry pomysł. Załóżcie mi w koszu specjalne miejsce, to będę tam pisał. Tylko żeby można było odpowiadać.
Ja bym tak wolał, bo wszyscy byliby zadowoleni, a osoby, z którymi warto tutaj rozmawiać już dawno uznały, że kosz jest najfajniejszym i najciekawszym miejscem na tym forum.
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

da®®io
ok, zrobię ci w koszu miejsce gdzie będziesz na nas flukać, ale pamiętaj jak przegniesz to będzie blokada
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

szuw
W odpowiedzi na pojawiła się wiadomość opublikowana przez czytelnik
czytelnik napisał/a
Nie udawaj, jak to masz w zwyczaju, że nie zrozumiałeś niewygodnego tematu.
Ja oczywiście mogę Ci dać słowo, że będę wyrzucał do kosza wszystkich łamiących regulamin ale najpierw musisz mi nadać takie uprawnienia. Nadasz?
Każdy użytkownik ma prawo zgłosić komentarz łamiący zasady forum. Jeśli zgłoszenie będzie słuszne, to komentarz zostanie przeniesiony do kosza lub wycięty fragment łamiący zasady. Czego nie zrozumiałaś? Każdego obowiązują takie same zasady. Przecież inwektywy Dario też już moderowałem na forum, więc nie szukaj dziury w całym.

czytelnik napisał/a
A w moim poście chodziło o to, żebyś zachował się jak mężczyzna i uczciwy człowiek, czyli skoro sam ustaliłeś pewne zasady, to powinieneś się ich trzymać, czyli jeśli wymienione przez Ciebie osoby będą naruszały regulamin, a one właśnie robią to najczęściej, a w zasadzie nic innego nie robią, tylko naruszają, to żebyś wyrzucał do kosza ich posty.
O to chodzi, a nie o to, żeby wszyscy przestrzegali zasad, bo wiadomo, że te osoby nie będą tego robić, gdyż jest to sprzeczne z ich naturą i wychowaniem:)
Odpowiedź na Twój post otrzymałeś wyżej i temat uważam za zamknięty. Napisałem Ci wyżej, kto najczęściej lamie wszelkie dopuszczalne normy i zasady, także przestań manipulować i wypisywać bzdury.  Wszyscy na tym forum traktowani są tak samo.

Wybacz, jeśli nie odpisuję na komentarze. Nie ignoruję Cię. Najczęściej nie mam czasu na forumowe pisanie...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Zasady / regulamin / informacje o Multi Forum

da®®io
Marcin ja nie używam inwektyw, ale jedynie dosadnego dla danej sytuacji języka
123