Amerykanskie bagno podbijane przez trampka

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
1 wiadomość Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Amerykanskie bagno podbijane przez trampka

Kpt.Wojtek
Derek Chauvin, czyli policjant oskarżony o zabójstwo George'a Floyda.
George Floyd zginął w poniedziałek 25 maja. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, ponieważ funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mógł zapłacić w sklepie sfałszowanym czekiem 20-dolarowym. Jeden z interweniujących policjantów, Derek Chauvin, klęczał na szyi Floyda przez prawie dziewięć minut (przez trzy ostatnie nie dawał znaku życia). Sekcja zwłok wykazała, że duszenie było przyczyną zgonu. Śmierć 46-letniego Afroamerykanina nagrał przypadkowy świadek zdarzenia, a wideo trafiło do sieci.

W związku ze śmiercią George’a Floyda policjantowi postawiono dwa zarzuty – współudziału w zabójstwie oraz podżegania do popełnienia morderstwa drugiego stopnia. Ostatecznie Thomas Lane opuścił jednak areszt po tym, jak ktoś wpłacił kaucję w wysokości 750 tys. dolarów. ( kto zaplacil kaucje?)Prawnik Lane’a, Earl Gray, uważa, że jego klient próbował pomóc czarnoskóremu mężczyźnie.

Rok 2019 Funkcjonariusze zakuli George'a w kajdanki i w pewnym momencie powalili na ziemię. Jeden z policjantów trzymał kolano na szyi aresztowanego. Afroamerykanin powtarzał, że "nie może oddychać", ale oficer nic nie robił sobie z tego faktu. W końcu mężczyzna zmarł.

To tytuly z NA na ten temat i ubolewanie nad zamieszkami w stanach i europie, o demo w Najjasniejszej nie wspomnieli;)

"Oj tam, oj tam, chłopaki sobie tylko w Brukseli okradali sklepy."
"A wiecie że radni w Minneapolis obradowali nad rozwiązaniem Policji? >;))"

"HAHAHA biercie sobie to do serduszka i nie czekając wypełnijcie żądania :) "

A czyja to w koncu wina, ze tak sie porobilo? Murzyna z lewym czekiem za 20 dolcow, czy policjanta bialasa ktory go z premedytaja zabil w asyscie kolegow, ludzi i kamer? Moze to stare porachunki bo obydwaj pracowali kiedys w klubie na bramce.
Kpt.Wojtek 🌟